Utrzymuj zdrowy poziom wilgotności w swoim domu, aby uniknąć problemów z wilgocią i pleśnią

Najważniejszym krokiem, jaki możesz podjąć, aby zmniejszyć narażenie na toksyczną pleśń, jest utrzymanie wilgotności w domu na zalecanym poziomie. Pleśń potrzebuje czterech składników, aby zdobyć przyczółek w Twoim domu, a szczerze mówiąc, niewiele możesz zrobić z pozostałymi trzema. Zarodniki pleśni są obfite w środowisku i krążą w niewidoczny sposób w powietrzu, mikroskopijne cząsteczki organiczne, które dostarczają pożywienia pleśni, występują naturalnie, a temperatura w domu, w której pleśń rozwija się, jest taka sama, jak preferowana przez większość ludzi. To pozostawia redukcję wilgoci jako najskuteczniejszy sposób zwalczania pleśni.

Większość wilgoci, która sprzyja powstawaniu pleśni, jest wynikiem gromadzenia się wilgoci wewnątrz pomieszczeń w zamkniętych pomieszczeniach. Zajmujemy się profesjonalnym osuszaniem domów na terenie Tychów.

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać wilgotność w domu na zdrowym poziomie.
• Uważaj na poziomy wilgotności w pomieszczeniach. Chociaż Agencja Ochrony Środowiska sugeruje utrzymywanie wilgotności w pomieszczeniu na poziomie od 35 do 60 procent, niektóre pleśnie zaczną rosnąć w ciągu zaledwie 24 godzin przy wilgotności względnej 55 procent. Utrzymanie 50 procent jako przybliżonego celu jest lepszą strategią.
• Wydychaj wysoką wilgotność u źródła. W kuchniach, łazienkach i pralniach w naturalny sposób gromadzi się wilgoć. Wykorzystaj dedykowane wentylatory wyciągowe, które odprowadzają wilgotne powietrze bezpośrednio z domu przez dach.
• Konserwuj swój klimatyzator. Redukcja wilgotności jest ważną funkcją procesu klimatyzacji. Zaniedbane problemy z konserwacją i serwisem zmniejszają skuteczność odprowadzania wilgoci i utrudniają utrzymanie w domu wilgotności w odpowiednim zakresie latem.
• Utrzymuj powietrze w ruchu. Krążące powietrze pozostaje bardziej suche i zmniejsza kondensację na powierzchniach, z których rozmnaża się pleśń. Skorzystaj z wentylatorów sufitowych i innych energooszczędnych urządzeń wentylacyjnych, aby zmniejszyć wilgotność w pomieszczeniu.
Specjaliści z naszej firmy mają więcej sugestii dotyczących utrzymania wilgotności w domu i ograniczenia rozwoju pleśni. Skontaktuj się z nami już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *