Powodzie w domu – dlaczego wentylatory i osuszacz powietrza nie wystarczają do wysuszenia budynku.

Jeśli Twój dom został zalany, czy to z powodu niedawnej burzy, czy pękniętej rury, postaraj się jak najszybciej osuszyć wszelkie uszkodzone przez wodę miejsca. Jednak podstawowe wentylatory i osuszacze nie wystarczą. Jeśli chodzi o skuteczne osuszanie przestrzeni uszkodzonej przez wodę, będziesz chciał wynająć profesjonalną usługę naprawiania szkód po zalaniu.

Oto kilka powodów, dla których warto zostawić to profesjonaliście:
• Konieczne może być usunięcie wody – Twoje wentylatory i osuszacz nie wystarczą, aby usunąć stojącą wodę. Postaraj się jak najszybciej usunąć obecną wodę – im dłużej stoi, tym większe jest prawdopodobieństwo, że spowoduje uszkodzenia.

Profesjonalista nie tylko może szybko usunąć stojącą wodę, ale może to zrobić bezpiecznie. Istnieje nieodłączne ryzyko związane z usuwaniem stojącej wody, jeśli nie jesteś w tym przeszkolony – stojąca woda może nie tylko stanowić zagrożenie dla zdrowia, ale może również stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, jeśli zasilanie nie zostanie prawidłowo odłączone.


• Chcesz zapobiec rozwojowi pleśni – jeśli podłogi i ściany nie wysychają tak szybko, jak to możliwe, pleśń może zacząć rosnąć i rozprzestrzeniać się po całym domu. Podstawowe wentylatory i osuszacze mogą w końcu osuszyć obszary uszkodzone przez wodę, ale może być już za późno, zanim będą w stanie to zrobić.
• Możesz być w stanie zaoszczędzić przedmioty uszkodzone przez wodę – nawet jeśli jest stojąca woda, Twoja podłoga, ściany, meble i inne rzeczy mogą zostać uratowane, jeśli zostaną wysuszone tak szybko, jak to możliwe. Aby zapewnić ich szybkie wysychanie, konieczne będzie zastosowanie przemysłowego sprzętu do suszenia, do którego mają dostęp tylko służby uzdatniania wody.

Chociaż wentylatory i osuszacze mogą pomóc w osuszeniu przestrzeni uszkodzonej przez wodę, nie będą w stanie tego zrobić tak szybko, jak profesjonalny sprzęt. Ponieważ czas jest najważniejszy, jeśli chcesz oszczędzać meble, podłogi, ściany i inny dobytek, będziesz chciał zatrudnić profesjonalistę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *