Suszenie domu, mieszkania po pęknięciu rury.

Pęknięta rura może oznaczać wszystko, od wybuchu zaworu zlewu po pęknięcie magistrali wodociągowej i wszystko pomiędzy. Najbardziej krytycznym aspektem postępowania w przypadku pękniętej rury jest odcięcie dopływu wody i zatrzymanie przepływu wody. Jeśli rura znajduje się w pustce lub w piwnicy, woda jest dość dobrze zamknięta. Ale jeśli pęknięta rura znajduje się w gospodarstwie domowym, takim jak zasilacz toaletowy lub linia zasilająca pod zlewem, osuszanie obszaru staje się nieco bardziej skomplikowane, w zależności od tego, ile wody zalało dom.

Otwórz okna w domu, aby wypuścić wilgotne powietrze. Umieszczenie kilku wentylatorów w okolicy pomoże cyrkulować powietrze i wyprowadzać wilgoć przez okna.

Usuń kałuże wody za pomocą odkurzacza do czyszczenia na mokro / sucho. Im więcej wody usuniesz tą metodą, tym mniej będzie jej potrzebnych do naturalnego rozproszenia. W trudno dostępnych miejscach wytrzyj wodę i wyślij ją do kanalizacji.

Włącz jeden lub kilka osuszaczy, aby usunąć wodę z domu. Osuszacze działają najlepiej w zamkniętych pomieszczeniach, więc zamykaj okna, gdy są używane. Jeśli woda jest ograniczona do określonego obszaru, takiego jak sypialnia lub łazienka, umieść osuszacz w środku i zamknij drzwi. Pamiętaj o regularnym opróżnianiu zbiornika na wodę.

Wykorzystaj swój osuszacz kondensacyjny. Ochłodź dom klimatyzatorem. Klimatyzator służy do usuwania wilgoci z powietrza, a więc wychładzając dom, jednocześnie wysysa wilgoć z powietrza. Gdy dom ostygnie, włącz ogrzewanie, aż osiągnie 20 stopni C. Ciepłe powietrze paruje i zatrzymuje więcej wilgoci niż chłodne, więc w ten sposób nasycasz powietrze wilgocią. Po osiągnięciu 80 stopni włącz ponownie klimatyzator, aby usunąć nasycone powietrze z domu. Powtarzaj ten proces, aż dom wyschnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *