Jak pozbyć się chwastów z kostki brukowej?

Kostka brukowa to zawsze piękny widok. Niestety, bez odpowiedniej konserwacji lub zaniedbania Twoja nawierzchnia może zostać zarażona chwastami. Niektóre z nich mają nasiona, które są przenoszone przez wiatr i mogą wylądować w pęknięciach. Te okropne chwasty wyróżniają się na twojej nawierzchni i sprawiają, że wygląda ohydnie. Mech, algi i mniszek lekarski również mogą wypełnić Twoją nawierzchnię. Nie martw się, w tym poście dowiesz się o najlepszych niszczycielach mchu i chwastów do układania kostki brukowej.

Moc octu i myjki ciśnieniowej
Wśród najlepszych sposobów na mycie kostki brukowej z mchu i chwastów do kostki brukowej wyróżnia się ocet. Ocet jest łatwo dostępny, tani, a także jest silnym środkiem do zwalczania chwastów w drogach do kostki brukowej. Ocet, który zawiera kwas octowy, ma taki sam sposób działania jak sól. Przy kontakcie wysusza chwasty. Możesz wybrać pomiędzy użyciem octu do marynowania, który ma 7% stężenie lub możesz użyć octu o stężeniu około 10-15%, aby uzyskać bardziej niszczycielski efekt niszczenia chwastów. Aby osiągnąć takie stężenie, ocet ogrodniczy należy rozcieńczyć odpowiednią ilością wody. Ocet należy nakładać bezpośrednio na liście docelowych chwastów.
Ocet nie zajmuje tyle czasu, co roztwór soli, a rezultaty można zobaczyć w mniej niż jeden dzień. Możesz użyć butelki z rozpylaczem lub opryskiwacza ogrodowego, aby go nanieść. Najlepiej nakładać go w słoneczny dzień, aby zioło szybciej wyschło. Zmieszanie octu z solą i roztworem mydła zmniejsza napięcie powierzchniowe i sprawia, że ​​mikstura łatwiej wchłania się w liście.

Nasza firma – zadzwoń: +48 665 656 002

Stosowanie octu może wydawać się najlepszym środkiem do zwalczania chwastów w przypadku kostki brukowej, ale jak zawsze, Twoje bezpieczeństwo powinno być Twoim priorytetem numer jeden. W przypadku octu o takich stężeniach należy podjąć pewne środki. Używaj rękawiczek, aby zapobiec poparzeniom skóry. Opary są toksyczne i mogą negatywnie wpływać na wrażliwe części ciała. Upewnij się, że nosisz okulary ochronne i maskę na twarz.


Usuń je ręcznie
Przed ręcznym usunięciem chwastów zwilż glebę. Dzięki temu praca będzie dla Ciebie nieco wygodniejsza. Oczywiście możesz użyć rąk do usunięcia chwastów, ale może to spowodować siniaki na dłoni w przypadku niektórych chwastów. Aby zapobiec obrażeniom lub zadrapaniom, należy zachować ostrożność. Użyj obcisłej rękawicy, aby ręce były czyste i nie zostały zanieczyszczone.
Dlaczego nie czuć się tak komfortowo, jak to tylko możliwe podczas pracy? Używaj nakolanników, ponieważ być może będziesz musiał długo się schylać (w zależności od tego, ile chwastów jest w twojej nawierzchni), ochraniacze na kolana uchronią cię przed zabrudzeniem odzieży i urazami kolan. Potrzebujesz odpowiednich narzędzi do pracy. Do usuwania chwastów z szerszych pęknięć użyj szczotki lub haczyka do usuwania chwastów, a do tych trudnych do usunięcia w wąskich szczelinach użyj ząbkowanego noża.

Sól też działa dobrze
Możesz być zaskoczony, widząc sól na tej liście. Sól ma niesamowite właściwości, które sprawiają, że jest bardzo przydatna jako środek do usuwania chwastów z kostki brukowej. Sole są higroskopijne. Oznacza to, że pochłaniają wilgoć ze środowiska, w którym są przetrzymywane. Przyczyniają się do tego powszechnie stosowane w gospodarstwie domowym substancje, takie jak soda oczyszczona (wodorowęglan sodu) i chlorek sodu. Stopniowo wyciągają wodę z tkanek roślinnych i zabijają je.
Aby to zrobić, wystarczy stworzyć roztwór soli. Wymieszaj jedną część sody oczyszczonej lub chlorku sodu z trzema częściami wody, aby uzyskać skuteczny roztwór. Użyj lejka, aby skierować swojego chwastobójcę bezpośrednio na zioło, aby uzyskać z niego jak najwięcej. Możesz zwiększyć stężenie roztworu, jeśli nie uzyskujesz pożądanego rezultatu wystarczająco szybko.
Nie pozwól, aby roztwór soli dostał się do oczu, ponieważ spowoduje to poważne podrażnienie. Należy również zachować ostrożność, aby nieumyślnie nie uszkodzić otaczającej roślinności.

Kilka innych sposobów
Istnieje kilka innych sposobów na zrobienie zabójców chwastów z kostki brukowej. Przejrzyjmy je szybko:
▪ Gorąca woda pod ciśneiniem – myjka Karcher HDS
Używanie gorącej wody jako środka chwastobójczego do napędów kostki brukowej brzmi niekonwencjonalnie, ale jest bardzo przydatne. Zamiast wylewać zużytą wodę po ugotowaniu ziemniaków lub jajek do ścieku, dlaczego nie wylać jej na te uparte chwasty. Wystarczy kilka minut, aby zobaczyć efekty. Jak zawsze, podczas obchodzenia się z gorącą wodą należy być dobrze chronionym.
▪ Wybielacz
Wybielacz jest również dobrym środkiem do zwalczania mchu i chwastów na twojej nawierzchni. Oczyść i oczyść obszar, na którym chcesz pracować, i zwilż go. Nałożyć mieszaninę wybielacza wodnego 5: 1, rozprowadzić pędzlem po całej powierzchni i pozostawić na 15 minut. Następnie spłucz obszar czystą wodą. Po tej aplikacji powinieneś zobaczyć pewną poprawę. Bądź bezpieczny podczas pracy z wybielaczem. Zbyt wiele aplikacji może spowodować odbarwienie nawierzchni.
▪ myjka do chwastów z turbodyszą
Lanca z dysządo usuwania chwastami !? Brzmi jak bajka. Choć brzmi to magicznie, jest doskonałym narzędziem, jeśli chcesz szybko pozbyć się tych nieestetycznych chwastów. Różdżka do chwastów jest mniej więcej ręczną palnikiem zasilanym butanem. Jego długa rączka ułatwia wypalanie chwastów przez pęknięcia i całkowite wytarcie ich z czoła ziemia (kostka brukowa).


Podsumowując

Po ostatecznym pozbyciu się całego mchu i chwastów z kostki brukowej powinieneś zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby upewnić się, że nie powrócą. Ważne jest, aby zawsze utrzymywać kostkę w czystości, aby zapobiec ponownemu odrastaniu. Regularne szczotkowanie nawierzchni zapobiega gromadzeniu się brudu i ziemi. Uszczelnienie nawierzchni blokowej zapobiega również rozwojowi chwastów w pęknięciach.
Będziesz musiał skontaktować się z profesjonalistami, którzy doskonale uszczelnią Twoją kostkę brukową i wydłużą jej żywotność o więcej lat.
Dowiedz się więcej o oferowanych przez nas usługach tutaj https://czyszczenie-posadzek.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *