Jak powstrzymać wzrost chwastów między kostkami brukowymi? Jak usunąć trawę?


Taras lub podjazd wokół domu wykonane z kostki brukowej z pewnością będą miały linie między każdym kamieniem. Bez odpowiedniej profilaktyki chwasty mogą przedostać się przez te spoiny, zmniejszając ich wygląd i potencjalnie powodując uszkodzenia całej powierzchni poprzez jej rozejście czy powstanie zagłębień i fali. Za pomocą kilku środków zapobiegawczych można przede wszystkim uniknąć chwastów. Jeśli chwasty są już obecne, nie ma potrzeby się stresować. Środki zaradcze mogą wyeliminować chwasty i przywrócić wygląd podjazdu, tarasu lub patio.

1. Zapobieganie wzrostowi chwastów
Zapobieganie to jedna z najlepszych metod zwalczania chwastów. Przy odrobinie regularnej pielęgnacji można przede wszystkim uniknąć chwastów.
Regularne zamiatanie
W większości przypadków chwasty nie wyrastają spod kostki brukowej. W rzeczywistości zaczynają się od nasion, które osadzają się między szczelinami kostki brukowej na powierzchni. Nasiona muszą się zakorzenić, aby rosnąć. Regularne zamiatanie kostki brukowej zakłóci nasiona przed ukorzenieniem, pomagając zahamować wzrost chwastów. Zamiatanie usuwa również brud powierzchniowy i pomaga zwiększyć atrakcyjność kostki brukowej, utrzymując układarki w czystości.
Właściwa instalacja
Układanie kostki brukowej powoduje powstanie odstępów między kostkami z betonu, cegłami lub kamieniami. Pierwszym krokiem w zapobieganiu chwastom jest zapewnienie prawidłowego montażu. Ciasno upakowane podłoże z piasku zapewnia równe podłoże.. Po ułożeniu wszystkich kostek w szczeliny należy zasypać dodatkowym piasekiem zasypkowym. Ten piasek zapewnia, że ​​każda kostka brukowa pozostaje na swoim miejscu i pomaga zapobiegać wzrostowi chwastów.
Zapewnij właściwe nachylenie
Chwasty dobrze rozwijają się w chłodnej, wilgotnej glebie. Kiedy taras lub patio są odpowiednio nachylone, woda spływa po zboczu i nie zatrzymuje się w szczelinach między układarkami, pomagając zapobiegać warunkom, które są niezbędne do rozwoju chwastów. Nachylenie utwardzonej powierzchni powinno zawsze odchylać się od domu.
Czy jest za późno?
Kiedy chwasty są już obecne, należy przejść od profilaktyki do znalezienia skutecznych środków zaradczych. Istnieje wiele sposobów usuwania istniejących chwastów z obszaru układania. Pojedyncza metoda usuwania chwastów może nie wystarczyć. Skuteczniejsze może być połączenie dwóch lub więcej z tych strategii, w zależności od tego, jak poważny jest problem z chwastami. Gdy problem zostanie rozwiązany, wróć do metod zapobiegania, aby je powstrzymać.
Biały ocet
Zamiast traktować chwasty ostrymi chemikaliami, otwórz spiżarnię i sięgnij po biały ocet. Wlej ocet do pustej butelki z rozpylaczem i spryskaj pęknięcia między kostkami brukowymi, pozostawiając je na czas przedostania się do piasku. Po kilku godzinach spłucz ocet wężem ogrodowym. Ten prosty środek zabije chwasty bez uszkadzania kostki brukowej lub pobliskich roślin. Ocet nie powinien odbarwiać kostki brukowej, ale jeśli masz jakiekolwiek obawy, wykonaj ten sam proces w niepozornym miejscu testowym przed obróbką całego obszaru.

Mycie kostki brukowej myjką Karcher
Mycie ciśnieniowe całej powierzchni jest rozwiązaniem dwu funkcyjnym. Nie tylko usunie chwasty z przestrzeni między układarkami, ale również zapewni głębokie czyszczenie kostki brukowej, sprawiając, że cały obszar znów będzie wyglądał jak nowy. Jeśli myjesz pod ciśnieniem, nie używaj po prostu dyszy strumieniowej. Użyj dyszy rotacyjnej. Ciśnienie wody z dyszy może zmyć piasek spomiędzy rowków i wytrawić powierzchnię samej kostki brukowej.


Ręczne usuwanie trawy z kostki brukowej
Wyrywanie chwastów jest klasyczną metodą usuwania, ale jest skuteczna tylko wtedy, gdy usunie się całą roślinę, korzenie i wszystko. Aby to zrobić, sięgnij do najniższego punktu łodygi i ostrożnie wyciągnij chwast. Wszelkie korzenie, które nie pojawią się wraz z rośliną, odrosną. Często skutkuje to kilkoma sesjami ciągnięcia za ręce, zanim problem zostanie rozwiązany. Ręczne usuwanie jest możliwe na początku problemu z chwastami, gdy występuje tylko kilka chwastów, ale może stać się bardzo pracochłonną i mniej skuteczną metodą, gdy występuje poważny problem z chwastami.
Usuwanie mechaniczne
Alternatywą dla ręcznego wyrywania chwastów jest skorzystanie z rozwiązania do usuwania mechanicznego. Skrobaki są wyposażone w ostrza w kształcie litery L, które wyciągają chwast z łodygi, usuwając go z podstawy łodygi. Zwykle ta metoda pozostawia korzeń, umożliwiając odrost. W rezultacie usuwanie mechaniczne jest sposobem na tymczasowe przywrócenie wyglądu tarasu lub tarasu, ale przyszłe sesje usuwania mechanicznego będą potrzebne, aby usunąć odrost.
Piasek stabilizujący – zasypkowy
Po usunięciu chwastów jedną z wyżej wymienionych metod można użyć piasku stabilizującego, aby zapobiec odrastaniu korzeni. Podczas dodawania piasku ważne jest, aby taras był suchy i wolny od chwastów. Niektóre piaski brukarskie zawierają dodatki żelowe, które reagują z wodą, wypełniając przestrzeń między kamieniami, dzięki czemu chwasty nie mają dokąd się udać. Niektóre piaski mają również pH, które hamuje wzrost chwastów, czyniąc je niezdatnymi do zamieszkania. Rodzaj użytego piasku pomoże określić właściwą metodę montażu. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby upewnić się, że produkt jest używany prawidłowo.

Brukarze wnoszą tradycyjną elegancję do zewnętrznych warunków każdej firmy lub rezydencji. Nic tak nie umniejsza piękna kostki brukowej, jak wzrost chwastów. Gdy nie ma chwastów, proste metody zapobiegawcze pomogą powstrzymać ich wzrost. Jeśli chwasty już stanowią problem, istnieje kilka metod, które pozwolą je wyeliminować. Znalezienie najlepszego środka zapobiegającego chwastom i środka dla Twojej powierzchni brukowej jest łatwe, jeśli zrozumiesz, co powoduje chwasty w pierwszej kolejności oraz wady i zalety każdej metody zwalczania chwastów. Powierzchnia układarki wolna od chwastów jest możliwa i znacznie przyczynia się do stworzenia przestrzeni zachęcającej i zwiększającej atrakcyjność domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *