Przydatne wskazówki, jak posprzątać po budowaniu lub budowie

Prawda jest taka, że ​​bez względu na to, jak ostrożny byłeś podczas remontu, czy wszystkie meble, podłogi i ściany pokryłeś papierem lub plastikiem, w niektórych zakamarkach zawsze pozostają plamki brudu, grube warstwy kurzu, odpryski farby , krople zaprawy lub cementu.

Niezależnie od projektu, czy robiłeś tylko remont w kuchni, pełną renowację, czy nawet zmieniłeś tapety w sypialni, po zakończeniu budowy nieruchomość zawsze robi się brudna i brudna.

Sprzątanie po remoncie, mycie okien


Czasami bez względu na to, jak bardzo się starasz lub jakiego rodzaju sprzętu do czyszczenia używasz, wynik nie jest tak satysfakcjonujący, jak się spodziewałeś.

Pytanie brzmi, jak radzić sobie z tym całym kurzem i brudem? Jeśli nie zadbasz odpowiednio o czas, Twój dom może stać się bezpieczną przystanią dla ton zarazków, alergenów, bakterii i innych szkodliwych zanieczyszczeń. Niestety kurz może wywołać wiele alergii i chorób. Aby ułatwić sobie życie, przeczytaj poniższy artykuł z naszymi wskazówkami dotyczącymi skutecznego czyszczenia po budowniczych.
Bez wątpienia sprzątanie po budowach jest jednym z najtrudniejszych zadań. Czasami jest to nawet trudniejsze niż sama konstrukcja.

Niniejszym podajemy trzy łatwe i przydatne wskazówki.
1. Po pierwsze, należy starać się, aby kurz znajdował się tylko w miejscu pracy. Oczywiście nie jest to łatwe zadanie, ponieważ kurz ma tendencję do przedostawania się nawet do najmniejszych zakamarków. Powinieneś jednak mieć pewne środki zapobiegawcze. Pozwoli to zaoszczędzić nie tylko czas i energię podczas późniejszego czyszczenia, ale także ochroni przed substancjami rakotwórczymi i toksynami.
2. Chroń swoje meble i rzeczy osobiste. Pamiętaj, aby przenieść wszystko, co można przenieść w inne miejsce.
3. Zapewnij sobie odpowiedni mop i odkurzacz. Jeśli czujesz, że Twój odkurzacz nie jest wystarczająco mocny lub Twój mop jest już za słaby, nie wahaj się uzbroić w porządne narzędzia jak odkurzacz z automatycznym trzepakiem i parownicę.

Jak zakończyć skuteczne czyszczenie po budowniczych
Niemalowane ściany
Dobrze jest usunąć kurz z niemalowanych ścian tuż przed ich pomalowaniem. Nie chcesz na własnej skórze przekonać się, że malowanie na gruzach i kurzu może prowadzić do niezadowalającego malowania, prawda?
Pamiętaj, że jeśli okryłeś meble folią ochronną, musisz upewnić się, że wszystko jest odpowiednio zabezpieczone. Zamiast starych arkuszy lepiej zainwestować w plastikowe arkusze, które gwarantują maksymalną ochronę przed kurzem.
Aby usunąć kurz z niemalowanych ścian, wystarczy użyć odkurzacza lub miotły. Ostatnim krokiem jest umycie ścian, ale możesz to pominąć, ponieważ ściany nie są jeszcze pomalowane. Jeśli jednak zdecydujesz się umyć ściany, zacznij od góry i poruszaj się powoli, aby nie pozostawiać plam. Przed malowaniem upewnij się, że ściany są całkowicie suche.

Malowane ściany
Jeśli ściany zostały już pomalowane, należy poczekać, aż całkowicie wyschną. W takim przypadku użyj odkurzacza zamiast miotły, aby uniknąć uszkodzenia farby.

Łazienka
Robienie remontów w łazience to brudna i powolna praca. Najpierw musisz wyczyścić armaturę sanitarną i ogromne śmieci pozostawione przez budowniczych. Pamiętaj, że każde sprzątanie po budowniczych powinno zaczynać się od największych przedmiotów, a kończyć na najmniejszych. Przed rozpoczęciem czyszczenia na mokro wyczyść suchą ściereczką z mikrofibry.

Czyszczenie plam z punktowych miejsc
Jeśli po zakończeniu budowy trudno jest usunąć plamę lub plamę, możesz użyć roztworu wody i amoniaku.

Ścieranie śladów z silikonu przy pomocy parownicy
Jeśli są ślady silikonu, poczekaj, aż miejsce wyschnie, a następnie delikatnie usuń silikon za pomocą skrobaczki.

Zapach farby
Jeśli nie lubisz zapachu świeżej farby, umieść w tym miejscu miskę sody oczyszczonej, ponieważ soda oczyszczona wchłania nieprzyjemny zapach.

Renowacja całego domu
Sprzątanie po wybudowaniu nowego domu to najtrudniejsze zadanie. Ilość środków czyszczących i środków czystości, których potrzebujesz, jest ogromna. Podłogi, ściany, okna, sufity, meble i oświetlenie również wymagają głębokiego czyszczenia, abyś mógł cieszyć się pozytywnym wynikiem renowacji. Aby uzyskać satysfakcjonujący wynik, nie wolno rezygnować z jakości. Upewnij się, że zainwestujesz całą swoją energię, aby gruntownie wyczyścić całą nieruchomość i nic nie zostawić.
Jeśli nie czujesz, że sprzątanie możesz wykonać samodzielnie, zawsze możesz zwrócić się do profesjonalnej firmy sprzątającej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *