Wskazówka dla czyszczących panele fotowoltaiczne: nigdy nie używaj mydła do czyszczenia brudnych paneli słonecznych

Jedną z rzeczy, których nauczyliśmy się podczas pandemii koronawirusa, była skuteczność mydła i wody — regularne mycie rąk było naszą najlepszą obroną. Podczas gdy brudne panele słoneczne czerpią korzyści z regularnego mycia, aby zapobiec zmniejszonej wydajności i wydajności, mydło nie jest tutaj odpowiedzią.

Polskie firma zajmująca się instalacją i konserwacją paneli słonecznych, nigdy nie używa środka czyszczącego do paneli słonecznych, zamiast tego polega na wodzie dejonizowanej i systemie obrotowych szczotek do mycia paneli słonecznych.

„Środki mogą pozostawić film lub osad, który nie tylko zaciemnia panele, takie jak brud, który właśnie został zmyty, ale może również zachęcać do szybszego przylegania i gromadzenia się brudu”. „Używamy wody dejonizowanej, która jest aplikowana za pomocą naszego systemu szczotek. To najlepszy sposób, aby pozostawić panele słoneczne z nieskazitelnym połyskiem, który jest tak piękny, jak pierwszego dnia, w którym zostały zainstalowane”.

Zamiast ryzykować bezpieczeństwo lub potencjalne uszkodzenie paneli słonecznych, które czyszczą, firma używa środków do czyszczenia szczotek. Szczotka jest przymocowana do kół, które ślizgają się po panelach słonecznych, co pozwala na prawie- głębokie czyszczenie bez użycia rąk. Pompa przepuszcza również wodę klienta przez system demineralizacji i jonizacji.

Chcesz sam wyczyścić panele? wynajmij zestaw do mycia paneli fotowoltaicznych.

  • Filtr wody
  • Tyczkę teleskopową od 7 do 10m
  • Miękką szczotkę

„Odkryliśmy, że w połączeniu z naszą procedurą uzdatniania wody jest to najlepszy sposób na czyszczenie paneli słonecznych”. „Wymaga mniej wody, mniej przejść i nie wymaga żrących chemikaliów ani detergentów”.

„Jeśli kiedykolwiek poczułeś zapach swoich dłoni po umyciu ich mydłem, pachniesz pozostawionym mydłem, mimo że później nie widać żadnego mydła”. „Gdybyśmy użyli mydła do czyszczenia paneli, bardzo małe cząsteczki mydła zostawiłyby coś, na czym mógłby się gromadzić kurz i brud”.

Nasza firma oferuje pełny pakiet konserwacji, w tym inspekcje w podczerwieni w celu znalezienia uszkodzonych paneli, które wymagają czegoś więcej niż tylko dobrego mycia. Fuller jest również zajęty całorocznymi „eksmisjami gołębi”, czyszczeniem pod panelami i instalowaniem osłon przed zwierzakami, aby odstraszyć ptaki i inne zwierzęta. Z dumą udziela klientom szczerych odpowiedzi i pokazuje, jak produkcja wzrośnie po oczyszczeniu paneli.

„Domy i fabryki położone najbliżej lotniska i autostrad gromadzą smog lub zanieczyszczenia ropopochodne, które opierają się ucieczce przy normalnych opadach deszczu”. „Dzięki temu niektóre starsze niebieskie panele na pierwszy rzut oka wydają się czarne. Brud na powierzchni odbija światło z dala od paneli. Czysty panel pozostaje chłodniejszy, co ułatwia przepływ elektronów”.

„Kiedy pojawia się deszcz, gleba gromadzi się na dolnej krawędzi panelu słonecznego, blokując dolny rząd ogniw fotowoltaicznych i utrudniając wydajność produkcji”. „To tak, jakby samochód został spłukany wężem — nadal musisz go wyszorować lub użyć mieszanki uwalniającej glebę, aby uniknąć szorowania”.

Czasami sama woda to za mało, ale wszyscy zgadzają się, że mydła nigdy nie powinno się używać.

„Na początku instalatorzy paneli mówili: »Nie używaj niczego oprócz wody deszczowej«. Ludzie brali to sobie do serca, a potem trzy lata po instalacji panelu zaczęli dostrzegać znaczne pogorszenie produktywności”. „W przypadku dużej instalacji, jeśli wydajność spadnie o 40%, to naprawdę przekłada się na ekonomiczne uzasadnienie, które zostało przedstawione w pierwszej kolejności”.

Nawet w przypadku projektów mieszkaniowych właściciele domów skorzystają na zwróceniu dodatkowej uwagi na czystość swoich kilku paneli słonecznych.

„Często słyszymy, jak klienci mówią, że deszcz po prostu dobrze czyści ich panele i chociaż deszcz zmywa trochę brudu, tak naprawdę nie czyści paneli. Jeśli panele są już brudne, deszcz tylko pogarsza sytuację, zamieniając kurz w grube warstwy błota”. „Doskonałą analogią jest rozważenie swojego samochodu. Jeśli Twój samochód nie był myty od sześciu miesięcy, czy pozostawienie go na deszczu powoduje, że brud jest lepszy czy gorszy? To samo dotyczy brudnych paneli słonecznych”.

Po prostu nie używaj silnych środków zasadowychodrobina smaru na łokciach i woda działają dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *