Szorowanie posadzek – jak czyścić skutecznie?

Mycie posadzek to zadanie wymagające rutyny i wiedzy. Nie każdy wie jak skutecznie czyścić posadzki w domach, biurach ale bardzo często bardzo wysoka niewiedza towarzyszy szpitalom i innych obiektom.

Doczyszczanie posadzki?

Co to jest doczyszczanie, kiedy powinno być wykonywane i dlaczego jest tak ważne aby regularnie je przeprowadzać?

Doczyszczanie to takie wiosenne porządki, choć nie zawsze muszą być wykonywane na wiosnę to ważne jest aby były przeprowadzane regularnie. W niektórych obiektach jest to 1/rok czasem raz na 10 lat a czasem 1 raz w miesiącu. Wszystko zależy od sposobu użytkowania, szybkości brudzenia się oraz rodzaj czyszczenia jakie jest przeprowadzane w ramach codziennego czyszczenia.

Doczyszczanie zatem to taki stan zero czyli czysta posadzka. Oczywiście najlepiej aby nad tym tematem zastanowić się już na etapie budowy, kupna czy wymiany posadzki ale w razie zakupu starego budynku nic nie stoi na przeszkodzie aby przeprowadzić proces doczyszczania.

Doczyszczanie może odbywać się na wiele sposobów, można wynająć firmę czyszczącą posadzki, wynająć sprzęt i kupić chemię oraz można próbować samodzielnie.

Nasza firma specjalizuje się w wynajmie maszyn czyszczących do wszelkiego rodzaju problemów. Od czyszczenie posadzek, mycia elewacji, doczyszczania obiektów przemysłowych i innych obiektach.

Jednak co dalej? Jak po doczyszczeniu utrzymać czystą posadzkę?

Przede wszystkim do bieżącego mycia posadzki nie należy używać silnych środków strajkujących czy takich których PH wynosi więcej niż 10. Wiemy tego typu środki doskonale rozpuszczają brud ale WYMAGAJĄ BARDZO DOBREGO WYPŁUKANIA, którego nie da się wykonać mopem. Silne środki powinny być płukane ilością wody w stosunku 1 do 5. Na 1 litr silnego płynu do podług przypada 5l wody do płukania co w przypadku normalnego bieżącego mycia posadzki jest niewykonalne dlatego do bieżącego przecierania powinniśmy używać:

  • Mopa ze środkiem o PN neutralnym ze składnikami na bazie alkoholu
  • Szorowarki do czyszczenie posadzki

Oczywiście metoda szorowarką jest znacznie bardziej wydajna i jest metodą wskazaną. W każdym markecie, sklepie, dyskoncie szorowarki marki Hako, Taski, Karcher, Comac czy innego producenta są podstawowym narzędziem do mycia posadzki i jest w tym pewien powód. Posadzka w procesie zmywania szorowarką jest myta samą wodą bez użycia chemii a czym częstszy jest ten proces tym dłużej posadzka pozostanie czysta.

Jeśli jednak jedynym narzędziem jest mop i wiadro to można zadbać o kilka prostych elementów, które przedłużą czystość i uproszczą czyszczenie posadzki.

  1. Wycieraczka na wejściu, regularnie odkurzana, wymieniana
  2. Używanie środków o PH 7

Co jeśli jednak chcielibyśmy raz na jakiś czas doprowadzić do doczyszczenia posadzki? Najlepiej wynająć szorowarkę w jednej z wypożyczalni i przeprowadzić proces czyszczenia posadzki raz na rok. Koszty wynajmu stanowią 1/100 czy 1/50 wartości zakupu nowej zmywarki do posadzek.

Jeśli szukasz szorowarki dopasowanej do swoich potrzeb zadzwoń do nas i zapytaj.

Pytania:

  • Doczyszczanie czy sprzątanie po budowie?
  • Jaka powierzchnia wymiary/rodzaj posadzki?
  • Daty kiedy jest planowany termin czyszczenia?
  • Z dowozem czy bez?
  • Rodzaj zabrudzeń, olej, smary, cement, rdza itp?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *