Czyszczenie posadzki Tychy, płytki gresowe, beton, linoleum, panele winylowe, pcv.

PH mówi nam o tym czy powierzchnia jest zasadowa, kwaśna czy neutralna. Określa również rodzaj środków chemicznych a co za tym idzie co dane środki usuną, co mogą uszkodzić a co doczyścić. W czyszczeniu ta wiedza pozwala nam na dobranie odpowiedniej chemii do czyszczenia.

 • KWASY PH 6-1
  • czyszczeni zabrudzeń mineralnych, nieorganicznych
  • usuwie rdzy, pozostałości po cemencie, zaprawie, betonie, czyszczenie fug
 • ZASADY PH 8-14
  • czyszczenie zabrudzeń organicznych, farby, guma itp.
 • NEUTRALNE PH 7
  • bieżące czyszczenie

Ale jak należy skończyć czyszczenie? Co jest najważniejszym procesem w czasie czyszczenia i dlaczego?

Profesjonalne czyszczenie płytek gresowych w Tychach w różnych obiektach takich jak biura, urzędy czy domy to sprawdzony sposób na usunięci nawet bardzo silnych zabrudzeń. Stosuje się zarówno do czyszczenia obiektów przemysłowych jak również domowych doczyszczań po długim użytkowaniu i silnym zabrudzeniu posadzki.

Silny środek do doczyszczania zmieni PH powierzchni, rozpuści brud, i pozwoli na jego usunięcie ale dopiero poprawne WYPŁUKANIE POSADZKI i pozostawienie PH neutralnego =7 kończy poprawnie wykonaną pracę.

Dlaczego odpowiednie PH czyli neutralne na zakończenie czyszczenia jest tak ważne i czemu nie można zostawić posadzki bez wypłukania?

Jeśli PH będzie inne niż 7 co się stanie? Zanieczyszczenia znacznie szybciej będą silnie wchodzić w pory, przywierać do posadzki, osadzać się w fugach. Tak działa PH inne niż 7 w przypadku posadzek wykonanych z gresu, ceramiki czy betonu.

Ważne jest również to, że należy uważać w czasie czyszczenia na elementy metalowe, chromowane czy inne z innego materiału niż gres. W przypadku kwasów może dojść do rdzewienia metali, a w przypadku silnych zasad do matowienia chromu.

Zapraszamy do kontaku zajmujemy się profesjonalnym doczyszczaniem posadzki w Tychach i innych miastach Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *