Osuszanie domów, posadzek, ścian Tychy.

Kiedy potrzebne jest profesjonalne osuszanie domu, budynku, budowy?
Skuteczne usuwanie szkód spowodowanych przez wodę wymaga usunięcia całej wody z domu: zarówno wody, która jest widoczna, jak i wody, której nie widać. Widoczna woda to powódź, kałuże i kałuże powstałe w wyniku pierwotnego zdarzenia. Tymczasem niewidoczna woda objawia się ekstremalną wilgotnością w pomieszczeniu. W przypadku przedostania się wody, parowanie do powietrza ze stojącej wody i materiałów chłonnych wewnątrz domu jest głównym czynnikiem decydującym o wielkości szkód.

Tylko w najbardziej nielicznych przypadkach – takich jak niewielkie kałuże na twardej podłodze pojedynczego pomieszczenia, które są natychmiast usuwane – osuszanie nie jest częścią profesjonalnego procesu usuwania szkód po zalaniu.

Dlatego:
• Para wodna przemieszcza się po miejscach, do których sama woda nigdy nie płynie. Wysoka wilgotność łatwo przenosi się do pomieszczeń i górnych poziomów domu, gdzie nie ma wody w stanie ciekłym.
• Narażenie na wysoką wilgotność i towarzyszącą kondensację powoduje wtórne uszkodzenie chłonnych materiałów budowlanych, wykładzin i przedmiotów gospodarstwa domowego, takich jak książki, materiały papierowe i zdjęcia.
• Wysoka wilgotność spowalnia proces schnięcia materiałów budowlanych, które wchłonęły wodę. Wydłuża to czas potrzebny do całkowitego naprawienia szkód spowodowanych przez wodę.
• Para wodna infiltruje wewnętrzne obszary konstrukcji, w których gromadzą się unoszące się w powietrzu zarodniki pleśni. Kontakt z ciekłą wodą nie jest wymagany do aktywacji toksycznej pleśni. Wilgotność w pomieszczeniu tak niska, jak 55% może wywołać niektóre formy pleśni, a 70% wilgotności w pomieszczeniu praktycznie zapewnia rozwój pleśni.

Aby zapobiec konsekwencjom wysokiej wilgotności, profesjonalne środki zaradcze po zalaniu wykorzystują techniki, które obejmują:

Wentylatory o dużej prędkości. Ponieważ woda stojąca jest usuwana, a woda z materiałów, takich jak dywany, technicy zajmujący się uszkodzeniami po zalaniu używają wyspecjalizowanych wentylatorów, które poruszają powietrze w bardzo dużej objętości. Wentylatory te mogą być skupione tak, aby kierować przepływ powietrza na określone obszary, takie jak wzdłuż powierzchni, takich jak podłoga lub ściany.

Osuszacze klasy przemysłowej. Jednostki te zawierają wężownice, które cyrkulują czynnik chłodniczy, powodując kondensację wody z powietrza wciągniętego przez wężownicę przez mocny wentylator. Osuszacze zwykle działają w sposób ciągły podczas procesu usuwania szkód spowodowanych przez wodę, aż wilgotność względna w pomieszczeniu osiągnie docelowy poziom.

Osuszacze pod posadzkowe. Jednostki te zawierają wężownice, wtłaczają ciepłe powietrze pod posadzkę poprzez specjalnie przygotowane otwory i przez inne otwory wysysają wilgoć. Dzięki czemu można wysuszyć izolację bez kucia całej posadzki, płytek, gresu czy innego rodzaju podłogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *